29 січня 2010 року у селі Старий Угринів на території історико-меморіального музею Степана Бандери відбулася громадсько-патріотична акція "На перехресті пам'яті і чину”. Захід був присвячений присвоєнню Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері звання "Герой України” (посмертно).
Голова облдержадміністрації Микола Палійчук, голова обласної ради Ігор Олійник зазначили, що впродовж останніх років, за часів президентства Віктора Ющенка, багато зроблено для осмислення історії України, нашої державності; висловили вдячність Президентові України Вікторові Ющенку за присвоєння Степанові Бандері звання "Герой України” (посмертно).
Онук Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери Степан Бандера зазначив, що Українська нація має дуже багато справжніх синів і
...
Читати далі »
|
22 січня, у День Злуки, біля меморіальної дошки Олекси Гірника, що у Калуші, було проведено віче-реквієм, присвячене річниці загибелі безкомпромісного борця за Українську державу.
Цього холодного січневого дня вшанувати пам'ять українського дисидента прийшли ветерани ОУН-УПА, молодь, представники влади та політичних організацій і всі ті, кому не байдужа наша історія і наше сьогодення. За участі духовенства було відправлено панахиду.
32 роки тому, 21 січня 1978 р., поблизу могили Тараса Шевченка на Чернечій горі, що у Каневі, Олекса Гірник вчинив акт самоспалення на знак протесту проти радянського свавілля та русифікації України. Сьогодні він є символом жертовності людини, яка віддає своє життя заради своєї держави, свого народу.
Про це говорили заступник міського голови Галин
...
Читати далі »
|
Сьогодні – Івана Хрестителя. Греко-католики та православні збираються у храмах, аби віддати особливу честь святому. Іван Предтеча – найбільший святий після Діви Марії.
Предтечу вшановують після Водохреща, бо він найбільше причетний до цього свята. Іван Хреститель був сином священика Захарії і праведної Єлизавети, родички Пресвятої Богородиці. Він народився, коли вони були у похилому віці. Іван виріс у дикій пустелі, готуючи себе до великого служіння строгим життям – постом і молитвою.
Він носив грубий одяг, підперезаний шкіряним поясом, харчувався диким медом та сараною. Залишався пустельником доти, доки Господь не покликав його проповідувати.
Після цього свята українці повертаються до зимових робіт. У народі кажуть: "Прийшов Предтеча – забрав свята на плечі”.
|
Свята різдвяного циклу розпочинаються ще 2 січня в день Гната. Дівчата ретельно прибирали оселю та готували різноманітне святкове спорядження - "Павучки", "Їжачки", "Дідух". До 4 січня, дня Анастасії, оселя повинна бути святково прибрана. Саме в цей день заготовляють сировину для приготування майбутньої святкової вечері. Нерідко на Анастасію кололи свиню, тобто проводили "свіжину". І, нарешті, - кульмінація свята - Святвечір, або ж Багата кутя (6 січня). За традицією кожен член родини в цей вечір повинен бути вдома, причому не можна спізнюватись до святкового столу, бо будеш весь рік блукати. Під час цієї вечері не можна виходити з-за столу та голосно розмовляти.
Святковий стіл повинен вражати своїм різноманіттям, але не треба забувати, що ше триває піст, тому любителям чарки доведеться трохи зачекати. Найголовнішою стравою на столі цього вечора є, безумовно, кутя. Рецептів її приготування існує декілька. Різдвяна кутя г
...
Читати далі »
|
1 січня на Прикарпаття відзначили 101-шу річницю від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.
У Старому Угринові Калуського району, де він народився, відбулася панахида та урочисте віче за участі перших керівників області, народних депутатів, представників політичних та громадських організацій.
Із кандидатів у Президенти Віктор Ющенко надіслав привітання з нагоди такої дати, а Олег Тягнибок приїхав на віче.
В Івано-Франківську відбулася урочиста хода від Вічевого майдану до Європейської площі, де рік тому, у день 100-річчя Степана Бандери, йому відкрили пам’ятник. Завершилася хода урочистостями біля пам’ятника.
У день 50-річчя загибелі Провідника ОУН, 15 жовтня минулого року, тут запрацював Центр патріотичного виховання молоді імені Степана Бандери. Сьогодні тут теж відбулася святкова зустріч із нагоди 101-ї річниці від дня н
...
Читати далі »
|
Президент Віктор Ющенко звинувачує Національну раду з питань телебачення і радіомовлення у недостатньому контролі за дотриманням законодавства про телерадіомовлення, зокрема, у сфері дотримання мовного режиму трансляцій. Про це він сказав під час наради з керівниками обласних державних телерадіокомпаній. "Доки Національна рада буде такою беззубою, коли вона стане українською, коли буде ефективний контроль за тією політикою, що не є українською?.. чому той канал, який не поважає нашу мову, нашу історію, не викидається з інформаційного простору?", - обурився Ющенко. На його переконання, телевізійники повинні бути поза політикою. Президент висловив своє незадоволення діяльністю українських телекомпаній. "Що нам заважає мати національний інформаційний простір? Чому нам байдуже, що відбувається в країні? Чому так переповнені "жовті" тематики?" - запитав він. Ющенко також засмучений надлишком негативної ін
...
Читати далі »
|
У вівторок, 17 листопада, перший заступник голови Калуської райдержадміністрації Віктор Романів провів нараду із краєзнавцями та художниками Калущини. На нараді обговорювалось питання щодо реалізації проекту «Історія Калущини в іменах».
Метою цього проекту є залучення громадськості до вивчення історії сіл Калуського району задля виховання національної самосвідомості, розвитку історичної пам’яті, прищеплення любові до рідного краю.
Віктор Романів відзначив, що саме завдяки цьому проекту жителі Калущини зможуть глибше пізнати історію рідного краю: будуть показані телепередачі про відомих людей; краєзнавці повинні опрацювати архівні документи, свідчення про життєпис відомих особистостей – вихідців із Калущини та надрукувати у пресі. Як підсумок, планується видати книгу про відомих людей.
|
Шановні студенти!
17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це - Міжнародний день студента. Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.
Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства, і ідея власного свята завжди будоражила їхні молоді душі. Ідея створення міжнародного об'єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв'язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхніх викла
...
Читати далі »
|
За плечима її учасників три етапи кастингів, два звітні концерти, три перші жертви, які покинули проект, – Паша Лі, Люба Юнак, Аліна Астровська. Офіційно проект "Нового каналу” стартував 11 жовтня та майже за місяць своєї роботи так і не показав українського обличчя. Третя "Фабрика зірок” в Україні, як і дві попередні, продюсерами яких були Юрій Нікітін та Наталка Могилевська, майже стовідсотково російськомовна...
Головна зірка "Фабрики зірок-3” – музичний продюсер Костянтин Меладзе, за плечима якого продюсування на пару із братом Валерієм Меладзе російської "Фабрики звезд-2007”. Український варіант виглядає клоном свого старшого російського аналога. Не відрізняється ані мовне середовище проекту, ані артисти, у дуетах з якими співають конкурсанти... Те, що музичний продюсер "Фабрики зірок-3” Костянтин Меладзе розмовляє російською, зрозуміло, – він як-не-як російський продюсер та компо
...
Читати далі »
|
Український інститут національної пам'яті проводить Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів, присвячений 90-річчю подій Української революції 1917 – 1921 років.
Метою конкурсу є популяризація досвіду державного будівництва у 1917 – 1921 роках, виявлення та створення бази мультимедійних проектів, присвячених 90-річчю подій Української революції 1917 – 1921 років, їх поширення серед органів влади, навчальних закладів та молодіжних громадських організацій.
До участі в конкурсі запрошуються місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування, громадські організації, викладачі, вчителі, студенти, учні, усі, хто цікавиться історією Української революції 1917 – 1921 років. Календарний план конкурсу: - до 15 грудня 2009 року – надсилання мультимедійних проектів; - до 20 грудня 2009 року – визначення переможців; - 22
...
Читати далі »
|
15 жовтня 2009 року із робочим візитом до Калуського району завітали голова облдержадміністрації Микола Палійчук, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Володимир Федорак. Голова ОДА оглянув хід виконання робіт на Калущині та відзначив, що роботи виконані швидко та якісно.
|
9 жовтня у Калуському районі з метою боротьби з підлітковою злочинністю, вирішення дитячої бездоглядності та впорядкування закладів культури, розважальних закладів рейдова група у складі головного спеціаліста з питань усиновлення, опіки піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей РДА, методиста районного Будинку культури Надії Пукіш, оперуповноваженого сектору кримінальної міліції у справах дітей Калуського МВ УМВС провела перевірку барів та кафе.
Як повідомила начальник служби у справах дітей Калуської райдержадміністрації Світлана Кіндрат, у селі Вістова о 22.30 Народний дім був відчинений, а кафе зачинено. У селі Боднарів о 22.40 в Народному домі проводилась молодіжна дискотека. В крамниці “Корона” та кафе “Світанок” не було виявлено фактів продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв без ліцензії; тут в цей же час не перебували неповнолітні. У селі Підмих
...
Читати далі »
|
20 вересня 2009 року Калущина святкує День району. Цього року святкування Дня району відбуватиметься у селищі міського типу Войнилів.
Програма святкування:
10:00 - Святкове богослужіння у церкві св. Миколая (смт.Войнилів).
12:00 - Урочисте відкриття Дня району.
13:00 - "Фольклорне подвір'я" (конкурсна програма учасників художньої самодіяльності району).
17:00 - Козацькі розваги.
18:00 - Нагородження переможців. Передача естафети святкування Дня району у 2010 році.
18:30 - Естрадна програма.
20:30 - Розіграш святкової лотареї.
21:00 - Урочиста церемонія запалення ватри пам'яті Степана Бандери та воїнам УПА.
21:30 - Виступи запрошених солістів та молодіжних гуртів.
23:30 - Святковий феєрверк.
00:00 - 02:00 - Святкова забава.
|
Україна! Скільки глибини у цьому співучому слові… Це золото безмежних ланів, бездонна синь зачарованих небес, тихі плеса річок, сині очі озер та ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини та луки, донецькі простори і карпатські верховини. Все це — Україна.
24 серпня 2009 року український народ святкував своє повноліття — 18 років Незалежності Української держави. Разом зі всією країною відзначали це величне свято і мешканці Калущини.
Святкування розпочалися з урочистого мітингу в м.Калуші біля Каменя Незалежності, продовжилося — у НД с.Студінка. У понеділок ввечері в Народному домі зібралося чимало глядачів: прибули керівники району, представники установ і закладів, художньо-мистецькі колективи
...
Читати далі »
|
23 серпня ми святкуватимемо День Державного Прапора. О 12.00 на бульварі незалежності відбудеться урочисте підняття прапора (закуплено новий великий стяг). За пів години звідси стартуватиме автопробіг. Для його проведення замовили до 30 прапорів, вартість одного з древком — близько 30 грн.
Транспорт для проведення автопробігу виділяють міські служб таксі. Загалом вже є домовленість, що у заході братиме участь щонайменше 20 автомобілів. У кожному мають знаходитися водій і пасажир, який і триматиме прапор. Завершиться автопробіг о 14.00 біля ПК «Мінерал» (тут має розпочатися урочиста сесія міської ради). Протягом півтори години учасник автопробігу проїдуть вулицями міста, далі їхній шлях пролягатиме до Івано-Франківська і назад.
До речі, для проведення святкування Дня незалежності міська влада замовила 300 малих прапорців, які 24 серпня роздадуть учасникам віча на бульварі Незалежності.
| |