Відомо, що проблеми зі сном призводять до порушення роботи серцево-судинної системи і можуть стати причиною виникнення депресії. Останнє ж дослідження показало, що нестача сну може призвести й до проблем із зором.
Офтальмологи з університету майо в США виявили, що порушення сну є причиною виникнення серйозних захворювань зору.
Перш за все, з-за недосипання відчувається дискомфорт в очах і втрачається чіткість зображення. Якщо ці симптоми набувають хронічний характер, то можуть розвинутися такі серйозні захворювання, як глаукома.
Нестача сну може призвести й до ішемічної оптичної невропатіі. При цьому уражається очної нерв і відбувається раптова втрата зору, часто на одне око. Також виникає набряк зорового нерва, внаслідок чого зір різко погіршується.
|
Що потрібно робити, щоб не захворіти на грип А (Н1N1): по можливості відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на свинячий грип. У першу чергу відмовитися від візитів у країни, в яких зафіксовані випадки захворювань на грип А (Н1 N1). Якщо поїздку в країну, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте насторожі: не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторної інфекції — нежитем, кашлем, почервонілими очима; коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник; необхідно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали.
|
Під заборону вільного продажу потрапило сім досить популярних препаратів: Спазмолекс, Залдіар, Зестра, Кодтерпін, Еффект, Спазмалгон и Коаксил. На думку міліції, вони використовуються як легкі наркотики.
Міліція впевнена в тому, що якщо ці препарати продавати за рецептами, то можна врятувати не одне життя. Однак аптекарі з правоохоронцями не погоджуються. Вони вважають, що зазначені препарати - одні з найбільш споживаних. Наприклад, Зестра допомагає при алергії, Кодтерпін - від кашлю, Коакс має заспокійливу дію. Тому продавати їх за рецептами, як наприклад, Трамадол означало б зашкодити хворим людям, зазначають фармацевти.
До складу препаратів, які правоохоронці внести в чорний список, психотропні речовини не входять. Однак у взаємодії з іншими препаратами вони викликають наркотичну ейфорію - дію подібно трамадолу, стверджують в наркодиспансері.
|
Згідно статистичний даних санепідстанції, цього тижня зареєстровано 1050 випадків захворювань на грип, показник на 10 тис. населення — 83,7. Це навіть менше, ніж минулого тижня, коли було зареєстровано 1255 випадків цього захворювання. З вівторка було відновлено навчання у Калуській гімназії, яка була закрита на карантин з 24 лютого.
У Підмихайлі — паротит.
Як повідомила лікар-епідеміолог Калуської санітар
...
Читати далі »
|
У нашому районі після періоду затишшя в 2003-2004 рр. знову спостерігається ріст педикульозу. Так, у 2005 р. було зареєстровано 33 випадки педикульозу (25,3 на 100 тис.нас.), у 2006 р. — 38 (29,1 на 100 тис.нас.), у 2007 р. — 51 (39,5 на 100 тис.нас.), у 2008р. — 86 випадків захворювання (68,7 на 100 тис.нас.). Здебільшого всі випадки були виявлені при поступленні на стаціонарне лікування, на амбулаторному прийомі у лікаря, під час проведення профілактичних оглядів у школах.
Чи становлять воші епідемічну небезпеку?
На тілі людини паразитують 3 види вошей. Ураження головними та платяними (одежними) вошами — педикульоз, лобковими — фтиріоз. Воші є носіями висипного та пов
...
Читати далі »
|
Медико-санітарна допомога на засадах сімейної медицини.
У районі функціонує 11 амбулаторій та 26 ФАПів, які обслуговують 47819 осіб, з них дітей до 17 років — 9997. Об’єм надання амбулаторної допомоги зріс, у порівнянні з 2007 роком, на 6%, а кількість відвідувань на дім — на 4%.
Стаціонарна допомога.
|
Минулої п’ятниці, 6 лютого, у Калуській ЦРЛ відбулася підсумкова медична рада “Про діяльність лікувально-профілактичних закладів у 2008 році та основні завдання 2009 року”.
В обговоренні проблем медицини Калущини взяли участь головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Мирослав Салапата, заступник головного лікаря з медичної частини Наталія Кінаш, в. о заступника головного лікаря з охорони дитинства та материнства Марія Кадоб’янська, головний лікар Калуської районної лікарні Микола Гудим, заступник головного лікаря санітарно-епідеміологічної станції Оксана Ананевич, заступник міського голови Галина Романко. Оцінював роботу калуських медиків начальник головного управління з охорони здоров’я ОДА Любомир Малофій.
|
У середу відбулося освячення нового приміщення фельдшерсько-акушерського пункту у с. Боднарів.
Боднарівчани досить довго чекали цієї події. Як зазначила Галина Матківська, голова сільської ради, їй довелося “не один поріг оббити, щоб жителі с. Боднарова мали новий ФАП”. І надіється, що незабаром у цьому приміщенні буде повноцінна амбулаторія, на облаштування якої потрібно 2 млн. 200 грн. Нове приміщення — контора колишнього радгоспу, яка перебувала у пайовій власності селян. І саме завдяки старанням сільської голови вдалося оформити єдиний сертифікат на користь громади без права продажу та приватизації.
...
Читати далі »
| |