[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2009 » Травень » 7 » До чорного списку заборонених в Україні лікарських препаратів правоохоронці внесли поповнення
22:35
До чорного списку заборонених в Україні лікарських препаратів правоохоронці внесли поповнення

Під заборону вільного продажу потрапило сім досить популярних препаратів: Спазмолекс, Залдіар, Зестра, Кодтерпін, Еффект, Спазмалгон и Коаксил. На думку міліції, вони використовуються як легкі наркотики.

Міліція впевнена в тому, що якщо ці препарати продавати за рецептами, то можна врятувати не одне життя. Однак аптекарі з правоохоронцями не погоджуються. Вони вважають, що зазначені препарати - одні з найбільш споживаних. Наприклад, Зестра допомагає при алергії, Кодтерпін - від кашлю, Коакс має заспокійливу дію. Тому продавати їх за рецептами, як наприклад, Трамадол означало б зашкодити хворим людям, зазначають фармацевти.

До складу препаратів, які правоохоронці внести в чорний список, психотропні речовини не входять. Однак у взаємодії з іншими препаратами вони викликають наркотичну ейфорію - дію подібно трамадолу, стверджують в наркодиспансері.

Зазначимо, у березні цього року Міністерство охорони здоров`я України повідомило, що в українських аптеках вільно продаються препарати, побічні ефекти яких можуть представляти надмірний ризик для людей. Тому міністерство зобов’язалося скласти чорний список подібних ліків.
 
Джерело інформації - газета "Кореспондент"
Категорія: Медицина | Переглядів: 651 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]