До п’ятірки найбільш «закоркованих» українських міст увійшли Київ, Львів, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ і Тернопіль. Про це пише тижневик «Коментарі:», який визначив коефіцієнти навантаження на транспортні системи 26 міст, використовуючи офіційні дані обласних ДАІ. Коефіцієнт являє собою співвідношення загальної протяжності вулично-дорожньої мережі та кількості зареєстрованих автотранспортних засобів, – пише УНІАН.
Чим менше значення коефіцієнта, тим гірша ситуація з «корками». Приміром, для столиці Росії (3580 км мережі при 3,89 млн автомобілів) він становить 0,92. Втім, до московських проблем українцям ще рости й рости. Навіть Києву, який посідає перше місце в українському рейтингу «закоркованості» (1,75 км доріг на 1000 авто), щоб опуститися до рівня Москви, потрібно ще 900 тисяч автомобілів.
У Львові на тисячу машин припадає 2,01 км доріг, у Івано-Франківську – 2,69,
...
Читати далі »
|
Кабінет міністрів прийняв постанову про зміну мінімальних роздрібних цін на спиртні напої вітчизняного виробництва.
Оскільки постанова набирає чинності з моменту опублікування, вже сьогодні роздрібні продавці повинні підвищити ціни наступним чином (з розрахунку ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту):
Горілка та лікеро-горілчані вироби – з 70 грн до 89 грн 80 коп;
Коньяк тризірковий – з 125 грн до 131 грн 60 коп;
Коньяк чотиризірковий – з 140 грн до 146 грн 70 коп;
Коньяк п’ятизірковий – з 160 грн до 166 грн 70 коп;
Інші спиртові дистиляти та спиртні напої – з 125 грн до 131 гри 60 коп.
Таким чином, півлітрова пляшка горілки не може коштувати дешевше 20 грн, а пляшка вина – 16 грн.
|
В нашій області проживає 1665 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службами у справах дітей сформовано банк даних на всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За 9 місяців 2010 року статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, набуло 256 дітей.
Усиновлення в області є однією із пріоритетних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, внаслідок якого вони набувають прав рідних дітей та позбуваються статусу дитини-сироти.
На даний час зареєстровано 246 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню, та 44 подружніх пар, які є кандидатами в усиновлювачі. У поточному році 20 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування усиновлено громадянами України.
Традиційною для області формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківсь
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 5 серпня відзначаємо день народження світлофора. Цього дня у 1914 році в американському місті Клівленді на вулиці з’явився перший світлофор. Якщо бути об’єктивним, перший оптичний пристрій, що регулював рух, з’явився у Лондоні, навпроти британського парламенту, ще у 1868 році. Управляли ним вручну, мав два семафорні крила, а вночі підсвічувався газовим ліхтарем. Та на початку 1869 року цей світлофор вибухнув і смертельно поранив поліцейського. Після цього у Великій Британії про світлофори забули майже на 50 років. В Україні перший світлофор був встановлений у 1936 році у Харкові. Сьогодні на вулицях та дорогах України допомагають регулювати рух майже 4 500 світлофорів.
|
Нещодавно Кабінет Міністрів України включив суміші для паління, які містять синтетичні речовини, до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Проте, на думку Івано-Франківського міського нарколога Тетяни Черкасової, немає значення, чи містять суміші для паління синтетичні чи психотропні речовини.
«Куріння є шкідливим із будь-якої точки зору, - говорить Тетяна Черкасова, - Куріння викликає швидку залежність. Страждає усе - й серцево-судинна система, й легені. За дослідженням британських вчених, 100 % чоловіків, які брали участь у дослідах, і які страждали імпотенцією, палили».
Тетяна Черкасова переконана, що найбільш шкідливим для психіки людини є марихуана.
|
Торік у пік кризи на одне місце претендувало до 300 осіб. Одним з негативних наслідків економічної і фінансової кризи, яка розпочалася восени 2008 року і пік якої припав на минулий рік, став різкий ріст безробіття.
У Калуші загальна негативна ситуація співпала ще й з масовим вивільненням працівників на ТОВ «Карпатнафтохім» у зв’язку із зупинкою виробництв. Саме у минулому, 2009 році, у Калуші фіксувався найвищий за останні роки рівень безробіття.
Однак з початку 2010 року ситуація поліпшилася. Про існуючі тенденції на ринку праці розповіла директор Калуського міськрайонного центру зайнятості Світлана Довганич. — Минулого року у Калуші рівень безробіття становив 4,79%, цього року він зменшився майже удвічі і становить 2,39%.
За п’ять місяців року на обліку у Центрі зайнят
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 1 квітня 2010 року, офіційно розпочалась призовна кампанія «Весна-2010». Загалом до лав Збройних Сил України буде скеровано 750 молодих прикарпатців. До елітного «Президентського полку» підуть служити 11 юнаків. Про це повідомив підполковник Тарас Грень із Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.
Більшість юнаків, 278, проходитимуть службу у сухопутних військах, 191 – у Повітряних силах; до Військово-морських сил буде скеровано 40 хлопців.
«До весняного призову ми підготувались ретельно, – стверджує обласний військовий комісар підполковник Геннадій Долгашов. – Заздалегідь були підготовлені приміщення обласного збірного пункту; проведено роз’яснювальну роботу з призовниками, їхніми батьками, а також з працівниками військкоматів, зокрема щодо попередження хабарництва та зловживань службовим становищем».
|
Як поінформувало Головне управління статистики, чисельність наявного населення району cтаном на 1 лютого 2010 року становила 60812 осіб, з яких 2743 особи проживали в міських поселеннях та 58069 – в сільській місцевості.
Упродовж січня поточного року в Калуському районі зареєстровано 60 народжених та 73 померлих, в результаті чого відбулося природне скорочення на 13 осіб, водночас, спостерігався міграційний приріст в кількості 14 осіб. Серед померлих – 1 дитина віком до одного року.
У січні поточного року в районі зареєстрували шлюб 17 пар, а розлучення – 13.
|
У світовому рейтингу якості життя Україна – шістдесят восьма.
За версією популярного американського журналу International Living, серед "вихідців” з колишнього СРСР якісніше за Україну живуть лише Литва, Латвія, Естонія і Молдова. Росія у списку 194 країн світу – на 111-й позиції.
Найвища сходинка п’єдесталу вже п’ятий рік поспіль - за Францією. "Срібло” і "бронза” дісталися Австралії та Швейцарії, а замикають лідерську п’ятірку Німеччина і Нова Зеландія. У "хвості” рейтингу - Сомалі, Ємен і Судан.
Оцінюючи якість життя, експерти зважали не лише на вартість товарів і послуг, стан економіки, системи охорони здоров’я, екологічну ситуацію, а й рівень безпеки, кліматичні особливості, наявність умов для відпочинку і культурного розвитку. Загальний залік Україна склала на задовільно, набравши у сумі 62 бали зі 100 можливих. Найвищі оцінки країна отримала за клімат (78 зі 100) і свободу слова (75). Вітчизняну
...
Читати далі »
|
Головне управління статистики інформує: чисельність наявного населення Калуського району cтаном на 1 листопада 2009 року становила 60897 осіб.
З них 2743 особи – в міських поселеннях та 58154 – в сільській місцевості. За період з початку року в районі народилось 600, а померло 686 осіб, в результаті чого відбулося природне скорочення на 86 осіб.
Водночас, спостерігався міграційний приріст в кількості 34 особи. Серед померлих – 4 дітей віком до одного року. За січень–жовтень поточного року в районі одружилось 283 пари, а розлучилось – 120.
|
Згідно з рейтинговою оцінкою, що проводилась у населених пунктах та комунальних закладах Калуського району, І місце отримала с.Студінка, ІІ – с.Верхня, ІІІ – с.Томашівці.
Із навчальних закладів:
1. загальноосвітні школи І-ІІІ ст.: 1 місце – Довговойнилівська ЗОШ І-ІІІ ст.; 2 місце – Голинська ЗОШ І-ІІІ ст.; 3 місце – Підмихайлівська школа ЗОШ І-ІІІ ст.;
2. загальноосвітні школи І-ІІ ст.: 1 місце – Копанківська ЗОШ І-ІІ ст.; 2 місце – Кропивницька школа І-ІІ ст.; 3 місце – Сівко-Калуська школа І-ІІ ст.;
|
На 1 листопада на обліку у Центрі зайнятості Прикарпаття перебувало 18,1 тис. громадян, не зайнятих трудовою діяльністю. З них 17,6 тис., або 97,3% отримали офіційний статус безробітних. Впродовж жовтня 2009 року кількість зареєстрованих безробітних зменшилась на 11%, а порівняно з 1 листопада 2008 року – на 26,4%.
Рівень зареєстрованого безробіття, розраховано відносно кількості населення працездатного віку, загалом в області впродовж жовтня 2009 року зменшився на 0,3% і на 1 листопада 2009 року становив 2,1%, проти 2,9% на відповідну дату 2008 року За сприяння державної служби зайнятості у жовтні 2009 року було працевлаштовано 3,6 тис. осіб, що на 34,1% менше, ніж у відповідному місяці минулого року.
|
В Україні чоловіки живуть на 11 років менше за жінок. Такими є результати соцдослідження. Головна демографічна проблема в державі насьогодні – не низька народжуваність, а передчасна смертність.
П’ятдесят років тому Україна посідала сьоме місце в світі за тривалістю життя населення, тепер – передостаннє в Європі, стверджують фахівці Інституту демографії.
Нині українці помирають на три роки раніше, ніж у 1960-му, а чоловіки живуть на 11 років менше від жінок. Причин чимало. Серед основних – бідність, погана екологія та тяжкі умови праці.
|
Попри кризу і політичну нестабільність, українці не мають наміру урізати витрати на святкування Нового року. Всього на свята середньостатистичний українець цього року планує витратити 2,5 тисячі гривень.
Ще одна особливість нинішнього передноворічного сезону: люди купуватимуть дешевші подарунки. Якщо торік середній українець хотів купити 10 презентів, то цього року практично за ту ж суму він хоче придбати 12 подарунків.
Найпопулярнішими презентами в Україні, як і минулого року, стануть косметика і парфюмерія. Такий подарунок у планах у більш ніж половини українців. На другому місці — прикраси для інтер`єру. Гроші в списку «планую подарувати» зайняли 5-е місце. Саме вони цьогоріч стануть найбажанішим подарунком. Їх хоче одержати половина всіх опитаних.
Окрім українців, знайти гроші під новорічною ялинкою хочуть росіяни і французи. У жителів решти європейських країн найбажаніший подарунок — книга.
|
Головне управління статистики інформує. Підприємствами Калуського району за січень–жовтень 2009р. виконано будівельних робіт на суму 1,7 млн.грн., що на 69,4% менше рівня відповідного періоду попереднього року.
На підприємствах з будівництва будівель та споруд, частка яких в загальному обсязі становила 51%, обсяги робіт знизилися на 75,1%. Скорочення обсягів також спостерігалося у роботах із завершення будівництва.
У структурі робіт за характером будівництва переважали роботи з капітального ремонту, частка яких склала 61,6% від загального обсягу.
Джерело інформації - інтернет-представництво Калуської РДА
| |