Про історію міста Калуша
Наше місто під польською короною (1387-1772 р.р.)
Дзвоноливарня Фельчинських
Таємниці Калуського замку та оборонних споруд середньовічного міста (XVI—XVIII ст.)
Татарські напади на Калуш XV—XVII ст.
Герб Калуша — офіційний символ-герб міста Калуша, затверджений рішенням XXVII сесії Калуської міської ради XXI скликання 24 вересня 1993 року. Герб Калуша являє собою щит, у лазуровому полі якого зображена золота літера «К» (початкова від назви міста Калуш), три срібні соляні топки, що вказують на історичну статтю прибутків калушан-солеварів, і золотий півмісяць — на знак перемоги короля Собеського над турками. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.
Сучасний герб Калуша, але без обрамування, повторює історичний символ міста, що діяв у австрійський період.
У радянський період у 1978 році був затверджений такий герб Калуша: на золотому картуші в червоному щиті з зубчастою верхівкою — срібне коло з чорною кристалічною структурою в ньому; над колом — золоті назва міста «КАЛУШ» і серп з молотом.
Вже за незалежності України 24 вересня 1993 року сесія Калуської міської ради перезатвердила історичний герб міста.
Прапор Калуша — офіційний символ-прапорміста Калуша затверджений рішенням XXVII сесії Калуської міської ради XXI скликання 24 вересня 1993 року.
Прапор Калуша являє собою квадратне полотнище, на синьому тлі якого зображена жовта літера «К» (від Калуш) над жовтим півмісяцем (повернутим ріжками вгору), над ними — три білі соляні топки в один ряд, із верхнього, вільного та нижнього країв йде жовта лиштва (ширина лиштви рівна 1/10 сторони прапора). В цілому для прапора міста використаний його герб. Автор-розробник хоругви (прапора) Калуша — знаний український геральдист А.Б.Гречило.
Автор: Інна Кобзан