[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2011 » Грудень » 31 » Історія Діда Мороза
12:57
Історія Діда Мороза
Напередодні Нового року настав час згадати про роль Діда Мороза – провідника в часі, що допомагає здійснити перехід з року старого в новий. Таємничого дідугана з широченною сріблястою бородою люблять і чекають діти й дорослі, які в новорічну ніч подібні на дітей… Ми спробуємо відповісти на найпоширеніші запитання про найвідоміших новорічних героїв.

З родоводу Діда Мороза

Питання про те, хто є безпосереднім предком нашого Діда Мороза, досить суперечливе. Споріднення з ним приписують гномам, середньовічним мандрівним циркачам-жонглерам, мандрівним продавцям дитячих іграшок… Його образ складався століттями, і кожний народ вносив у нього щось від себе. Але є серед вигаданих і казкових предків Діда Мороза й реальні люди. Жив у турецькому місті Мирі архієпископ на ім’я Микола, людина добра, прилічена після смерті до лика святих. Навіть останки святого представляли предмет поклоніння, а тому й були викрадені італійськими піратами. Парафіяни церкви Святого Миколи були страшно обурені, а сама історія викрадення наробила багато галасу, завдяки якому про Миколу довідалися християни всього світу. Відтоді було прийнято в день Святого Миколи, 6 грудня (19 за новим стилем), дарувати дітям подарунки, як це робив відомий архієпископ. У зв’язку із введенням нового календаря святий став «приходити» спочатку на Різдво, а потім і на Новий рік.

Коли народився бородатий старець?

У звичному для нас вигляді доброго й симпатичного дідка Дід Мороз з’явився лише в 1840-му в розповіді князя й письменника Володимира Одоєвського «Мороз Іванович». Це була літературна обробка народної казки «Морозко» – про недоброго діда, який ледачу дівчину на смерть заморозив. У пом’якшеному ж варіанті письменника ледарці дістається не смерть, а всього лише намисто з бурульок.

Звідки узялася Снігурка?

В 1873 році завдяки п'єсі Олександра Островського «Снігурка» Дід Мороз обзавівся молодою помічницею — дочкою, що пізніше письменники й поети «переробили» у внучку. А після «репресій» 1927 — 1935 років Снігурка взагалі надовго зникла. Як постійна супутниця Діда вона відродилася лише на початку 1950-х завдяки зусиллям дитячих класиків Лева Касіля й Сергія Михалкова, які писали сценарії для кремлівських ялинок. За звання місця її народження сьогодні сперечаються два населених пункти Росії: Костромська область, де в маєтку Щеликово Островський написав свою знамениту казку, і Санкт-Петербург, де створив свою безсмертну оперу Римський-Корсаков.
Переглядів: 735 | Додав: CHERNISHOV | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]