[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2010 » Грудень » 27 » Українці стали частіше зустрічати Новий рік у колі сім’ї
11:19
Українці стали частіше зустрічати Новий рік у колі сім’ї
Напередодні свят соціологи компанії R&B Group порівняли святкові настрої суспільства у 2007 і 2010 році. Виявляється, люди стали сентиментальними: набагато більше українців тепер бачить Новий рік найбільш світлим і очікуваним у році, улюбленим з дитинства святом, він асоціюється з ялинкою, мандаринами, люди загадують бажання і мріють у новорічну ніч.

За три роки на 10% збільшилася кількість бажаючих зустріти Новий рік вдома, у колі сім’ї, утричі менше українців вирушать 31-го в ресторани і клуби. А ті, хто збирається накривати новорічний стіл, запросять до застілля менше гостей, ніж раніше: у 2007 році за столом збиралося в середньому 7 осіб, а в цьому буде всього п’ятеро – коло найближчих звужується.

Соціологи схильні пов’язувати зміни в настрої у першу чергу з матеріальною стороною життя. На відповідях опитаних позначилося те, що 2007 рік був докризовим і більш благополучним, вважає заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко. «Стиль соціальної «новорічної» поведінки у народу формувався десятиліттями – за Союзу це було домашнє свято. Ближче до 2000-х років люди вже вирушали на Новий рік веселитися в ресторани, а зворотний процес означає, що фінансовий стан змушує повертатися до домашніх застіль», – міркує експерт.

Статистику в бік святкування вдома перетягнули люди середнього та старшого віку, а громадянам до 30 ніякі наслідки кризи, схоже, не страшні – 27% молоді буде шукати розваг поза домом, пише «Дзеркало тижня».

Люди намагаються черпати позитив у минулому, не чекаючи його в найближчому майбутньому. Адже дитинство – завжди найсвітліший період у житті, ось третина населення і асоціює з ним свято, – каже Ляшенко. – У 2007 році надій на Новий рік покладалося найбільше, а зараз акценти змістилися на ностальгію – спогади солодші за дійсність.

Незламні лише настрої по регіонах країни – мешканці південно-сходу, як і раніше, більше чекають Нового року, ніж мешканці західних областей. «Тамтешнє населення більш релігійне і схильне слідувати традиціям, тому шанує Різдво, а Новий рік для багатьох залишається «державним» святом (втім, як і для європейців)», – коментує соціолог.
 
Джерело інформації - Західна Інформаційна Компанія
Категорія: Статистика | Переглядів: 480 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]