23:38 Медичне обладння на 17 млн. гривень для Калуша | |
Цього вівторка, буквально через тиждень після того, як уряд виділив кошти для реалізації заходів, передбачених в Указі Президента про надання території Калуша та сіл Сівка-Калуська і Кропивник статусу зони надзвичайної екологічної ситуації, до нашого міста почало надходити медобладнання.
Загалом на поліпшення технічного оснащення закладів охорони здоров’я з резервного фонду держбюджету виділили понад 48 млн. гривень. Як повідомила в. о. заступника міського голови з гуманітарних питань Галина Романко, перелік обладнання, яке необхідне для якісного обслуговування жителів міста і району, визначали на своїй нараді головні лікарі медустанов міста під безпосереднім керівництвом міського голови Ігоря Насалика.
Цей перелік погодило профільне міністерство. Воно ж після виділення Кабміном коштів уклало угоди на постачання медобладнання. Постачальником виступає київська фірма ТОВ «Горал». Поставки здійснюватимуть у кілька етапів. Так, частину обладнання двома фурами у вівторок вже доставили до Калуша. Всього 57 позицій загальною вартістю близько 15 млн. гривень.
На наступному етапі Калуш отримає сучасний магніто-резонансний томограф. Його вартість становить порядку 20 млн. гривень. За словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, це складне обладнання вимагає спеціальної підготовки приміщень та відповідних технічних параметрів. На даному етапі готується проект, томограф може бути встановлений щонайшвидше за місяць. Першу партію медобладнання, повідомив Іван Красійчук, розподілять між різними медичними закладами міста. Зокрема, воно надійде у поліклініку, стоматологічну поліклініку, стаціонар ЦРЛ, на станцію швидкої меддопомоги та у Калуську СЕС.
Серед обладнання є низькотемпературний стерилізатор (для ендоскопічного інструментарію), неонатальний інкубатор, операційні столи, лапароскопічна стійка, відеоендоскопічна система, фіброгастроскоп, бронхоскоп, лапароскоп, три УЗД-апарати, флюорограф, два цифрові рентгенапарати, кардіомонітори, сучасне устаткування для фізпроцедур, мікроскопи, стоматобладнання тощо. Усе — найсучасніше, виробництва провідних компаній Японії, Нідерландів, Кореї, Туреччини, США, Німеччини та ін.
«Це просто фантастика», — прокоментував подію Іван Красійчук. За його словами, про такий рівень технічного оснащення медики Калущини донедавна не сміли навіть мріяти. Без сумніву, воно дозволить вийти на новий якісний рівень медичного обслуговування, на рівень кращих клінік України. Відтак, є усі передумови для того, щоб створити на базі Калуша один з кращих у Західній Україні регіональний діагностичний і лікувальний центр.Наступні партії медобладнання мають надійти трохи пізніше. Річ у тім, що деякі позиції із затвердженого переліку в Україні відсутні, тому їх замовили у закордонних компаній-виробників. У підсумку калуська медицина буде оснащена на найвищому рівні.
Тепер, за словами Галини Романко, важливим завданням калуських медиків є підвищення рівня професіоналізму та освоєння новітніх медичних технологій. Цієї середи до Калуша також приїхали спеціалісти, які встановлять і запустять у роботу нове обладнання та покажуть, як ним користуватися. — Минулий рік у Калуші був роком медицини. Незважаючи на кризу з міського бюджету в проведення ремонтних робіт та придбання обладнання було вкладено понад 9 млн. грн., — повідомила Галина Романко. — За останній рік зроблено дуже багато, і сьогодні медичні заклади нормально забезпечені медикаментами, тут створені хороші умови для пацієнтів. Так, наприклад, у стаціонарі на харчування одного пацієнта виділяється 7,5 -12 грн. на день, і це є найкращий показник в області. У дитячій лікарні кожен пацієнт отримує медикаментів на три дні лікування. Більше того, у кожному відділенні створено запас медикаментів, і малозабезпечені громадяни мають можливість отримувати необхідні їм ліки безкоштовно.
Позитивні для пацієнтів стаціонару зміни відбулися і в організації роботи. Так, до прикладу, раніше приймальне відділення функціонувало у такому режимі: швидка привозила хворого, до нього викликали чергового лікаря з профільного відділення, нерідко очікування затягувалося у часі. Тепер приймальне відділення має укомплектований штат, тому жодних затримок з прийомом пацієнтів вже немає. Це позитивно вплинуло і на роботу бригад швидкої допомоги, які не затримуються у лікарні і мають можливість оперативніше виїжджати на виклики. Також у 2009 році було сформовано штат відділення штучної нирки. Така організація роботи є зручною для усіх 24-х хворих з Калуша та сусідніх районів, яким необхідно регулярно проходити процедуру гемодіалізу.
Медицина є однією з пріоритетних сфер у роботі міської влади, зміни тут необхідні, оскільки йдеться про рівень медичного обслуговування і здоров’я жителів міста. Стан справ у цій сфері завдяки зусиллям міського голови Ігоря Насалика, роботі міської ради поліпшився. Але обладнання на 49 млн. грн., яке ми отримуємо сьогодні — це прорив. Домогтися такого рівня оснащення силами міста було б нереально. Цей величезний позитив — результат великої роботи та зусиль, які були докладені міським головою для того, щоб наше місто отримало особливий статус та державне фінансування.
Практично немає сумнівів, що так само оперативно будуть реалізовані й інші проекти у рамках затвердженої урядом програми усунення надзвичайної ситуації. Зокрема, і у частині оздоровлення дітей. Під програму оздоровлення підпадає 8 322 дітей віком від 6 до 16 років, які навчаються у двох спецшколах, школах Калуша, Кропивника і Сівки-Калуської. На даний час згоду на оздоровлення поза межами міста дали батьки 7 600 дітей. Робота з метою залучення до цієї акції якомога більше дітей триває, але прийняття остаточного рішення — за батьками. До речі, ще невідомо, куди зможуть поїхати на відпочинок діти, але, однозначно, це повинно бути якісне оздоровлення на морі. Розглядаються різні варіанти, зокрема, Артек, Очаків тощо.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |