Платниками податків Калущини вже перечислено сплатили 250,8 тисячі гривень військового збору. Про це повідомив перший заступник начальника Калуської ОДПІ Михайло Князевич.
Він, зокрема, підкресил, що військовий збір – новий платіж , який введено з 3-го серпня 2014 року. Збір запроваджується тимчасово до 1 січня 2015 року та передбачений Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».
Військовий збір стягується в розмірі 1,5 % з доходів у вигляді зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові у зв'язку із трудовими відносинами та по цивільно-прав
...
Читати далі »
|
Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи:
- у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;
- у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;
- у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткуванн
...
Читати далі »
|
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.
Податкова вимога повинна містити наступні відомості:
- факт виникнення грошового зобов’язання та право податкової застави;
- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
- обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
- попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
- можливі дату та час проведення публічних торгів з продажу активів.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення.
Податкова ви
...
Читати далі »
|
Відповідно до п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи визначені у ст. 171 Податкового Кодексу України, а саме:
1. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
2. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів є :
- податковий агент – для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні;
- платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільнених від обов’язків нарахування, утримання або сплати (
...
Читати далі »
|
Підставами для винесення судом рішення про припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій і документів фінансової звітності. Така норма зазначена статтями 38 та 46 Закону України від 15.05.2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами та доповненнями.
Податковим кодексом України встановлено основні базові звітні періоди – календарний місяць, календарний квартал та календарний рік. Для подання місячної податкової звітності встановлено граничний термін - протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем, а для квартальної звітності – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу та для календарного року - протягом 60 календарних днів, що настають за календарним днем звітного подат
...
Читати далі »
|
1 вересня 2014 року підвищуються на 5 відсотків специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. У такому самому розмірі збільшиться мінімальне акцизне податкове зобов’язання на сигарети з фільтром та без фільтра.
Такі зміни передбачено Законом України від 31.07.2014, № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України").
...
Читати далі »
|
Індивідуальної ліцензії Національного банку України потребують такі операції:
- вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей;
- ввезення, переказування, пересилання в Україну валюти України;
- надання і одержання резидентами кредитів в іноземній валюті, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі;
- використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави;
- розміщення валютних цінностей на рахунках і у вкладах за межами України;
- здійснення інвестицій за кордон, у тому числі шляхом придбання цінних паперів.
Індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції.
Зазначена норма передбачена Декретом Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про
...
Читати далі »
| |