Необхідно перевірити:
- який ключ ЕЦП використовується першим? (вірна послідовність підписів Бухгалтер-директор-електронна печатка);
- якщо ключ обрано вірно, слід звернути увагу на правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи, які відрізняються за розташуванням на клавіатурі);
- чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа? (у разі зміни ім’я файлу особистий ключ буде пошкоджено, тому необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, в якому отримували послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідний йому посилений сертифікат відкритого ключа).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал Міндоходів, вкладинка &
...
Читати далі »
|
Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є:
- фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України;
- юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об’єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об’єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб’єктів господарської діяльності;
- об’єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є
...
Читати далі »
|
Платник податку, який отримав 20.07.2012 поворотну фінансову допомогу від засновника та повернув її 12.12.2013, до складу доходів у податковій декларації за 9 місяців 2013 року включає суму процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець такого звітного податкового періоду, розрахованої за кожний день її фактичного використання.Тобто, з 20.07.2013 по 30.09.2013. У декларації за 2013 рік такий платник включає в доходи умовні проценти нараховані за період 20.07.2012 по 30.09.2013.
Якщо для платника податку базовий звітний період є календарний рік, такий платник умовні проценти, нараховані за період з 20.07.2012 по 31.12.2012 включає в доходи у декларації за 2013 рік.
Про ці та інші питання щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги йдеться в Узагальнюючої податковій консультації щодо податкового обліку поворотної фінансової д
...
Читати далі »
|
Калуським відокремленим пунктом реєстрації користувачів АЦСК ІДД Міндоходів з початку року видано 5,3 тисяч електронних ключів суб’єктам господарювання та пересічним громадянам. Це на 3.1 тисячу більше, ніж за такий же період минулого року. Про таке повідомив перший заступник начальника Калуської ОДПІ Михайло Князевич.
Посадовець зазначив, що з метою захисту інформації на даний час використовуються два посилені сертифікати відкритого ключа. Крім цього, термін дії посилених сертифікатів електронних ключів подовжено до двох років.
Для зручності платників в пункт знаходиться на першому поверсі Калуської ОДПІ поряд з Центром обслуговування платників. Усі послуги щодо отримання ключів безкоштовні.
Такі ключі також можна використовувати для здійснення митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам та суб’єктам овнішньоекономічної діяльності.<
...
Читати далі »
|
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Зокрема, податкова декларація згідно з пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України повинна містити такі обов’язкові реквізити:
- тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);
- звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;
- звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
- повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;
- код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття р
...
Читати далі »
|
На офіційному веб-порталі Міндоходів (www.minrd.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.
Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (головна сторінка веб-порталу Міндоходів, сервіс «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 139.04).
|
За порушення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України або іноземних суб’єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:
- накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків пов’язаних з Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність”. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України;
- застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;
-
...
Читати далі »
|
З 2 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».
До зазначеного переліку медичних виробів включено:
- медичні вироби – у значенні, наведеному у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753;
- активний медичний виріб, який імплантують – у значенні, наведеному у підпункті 2 пункту 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 755;
- медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагн
...
Читати далі »
|
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів.
Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).
|
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 08.07.2014 № 398 затверджено оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
У першій частині реєстру визначені реєстратори розрахункових операцій, дозволені для первинної реєстрації. Тобто, моделі зазначених реєстраторів можуть продаватися та використатися в роботі суб’єктів господарювання.
До другої частини реєстру віднесли моделі, первинна реєстрації яких заборонена. Це ті апарати, які раніше використовували платники, однак уже переважно не випускаються виробниками касової техніки.
Водночас, цим наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 03.03.2014 №169.
З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися за адресою: h
...
Читати далі »
|
Використання іноземної валюти на території України як засобу платежу між резидентами можливе лише за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України.
Зауважимо, що валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов’язань, якщо інше не передбачено валютним законодавством України.
Порядок видачі ліцензії визначений Положенням про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, що затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 р. № 483.
| |