Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня, тому збігається зі святом Богоявлення, однак ці свята слід розрізняти. Народні назви свята — Йордан, Водохреща. Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тіл
...
Читати далі »
|
На прес-конференції, яку збирало головне управління ОЗ в області було сказано, що з початку 2012 року зареєстровано 326 хворих з підозрою на кір.
Найбільше захворілих з початку року у м. Івано-Франківську – 65, Калуському районі – 57, Надвірнянському – 26, Коломийському – 23, Тисменицькому – 21, Рогатинському – 18, Долинському – 17 та м. Болехові – 13, в Богородчанському районі – 17, Галицькому – 16, Рожнятівському – 17, Тлумацькому – 14, Верховинському – 8, Косівському – 4, Городенківський - 4, Снятинський – 4 та м. Яремче два випадки. Стан госпіталізованих – переважно середньої важкості. Всього перебуває в стаціонарі – 77 осіб, виписано – 115 осіб, 99 з легкою формою кору отримують амбулаторне лікування. У віковій структурі переважають діти старші 14 років – до 50% захворілих. З числа хворих 17 % осіб, які не були щеплені проти кору, 15%, які отримали лише одну дозу вакцини проти кору.
...
Читати далі »
| |