[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2011 » Квітень » 19 » Зона вільної торгівлі з Європою виведе Україну з російської орбіти, – експерт
09:58
Зона вільної торгівлі з Європою виведе Україну з російської орбіти, – експерт
Україна, завершивши переговори з Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом, зробить серйозний крок убік з російської орбіти впливу. Про це заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи інтенсивні спроби Росії схилити Україну на користь Митного союзу (МС).

«Росія ніколи не виступала проти вступу України в Євросоюз. Створення ЗВТ з ЄС, знову ж таки, не суперечить ЗВТ у рамках СНД. Тим не менше, Росія стала висувати пропозиції про Митний союз саме в момент, коли з'явилися перспективи України щодо створення ЗВТ з ЄС. Хоча вступ України в МС, як відомо, перекриває можливість для України приєднатися до європейського договору ", – підкреслив Олексій Гарань.

"Відповідь криється в тому, що правляча російська еліта відчула, що якщо Україну все-таки підпише ЗВТ з ЄС, то це буде означати, що Україна зробила дуже серйозний крок вперед до Євросоюзу та догляду з російської орбіти», – зазначив політолог.

При цьому він зазначив, що співпрацю з країнами СНД, особливо співпрацю з Росією, не можна розглядати як певне другорядний напрямок. «Навпаки, він дуже важливий. Інша справа, що його можна цілком поєднувати з євроінтеграцією України», – сказав політолог.

Він додав, що в якості тиску Росія може використати як економічні важелі, так і «той компромат, який може бути на нинішнє українське керівництво».

Як повідомлялося, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вважає неможливим одночасний вступ України до Митного союзу і створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Джерело інформації -  ЛігаБізнесІнформ.
Категорія: Економіка | Переглядів: 543 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]