[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2011 » Березень » 2 » З 8 березня боржників банків виселятимуть з квартир
08:22
З 8 березня боржників банків виселятимуть з квартир
З 8 березня 2011 року українців, які протермінували кредитні платежі, зможуть виселяти з квартири і забороняти їм виїзд за кордон. Саме в цей день набуде чинності нова редакція Закону «Про виконавче провадження».

Закон значно розширює права виконавчих служб до боржників банків. Зокрема, нова редакція передбачає відразу арешт майна боржника, тобто якщо ви прострочили платіж по іпотеці, то у вас спочатку відберуть квартиру, а потім будуть розбиратися. 

Як пояснив радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ, закон був прийнятий в інтересах захисту прав кредиторів. Адже частка проблемних кредитів в Україні становить 30-40%. Багато позичальників виявилися заручниками несподіваного стрибка курсу долара з 5,05 грн до 8 грн восени 2008 року, причому доходи після кризи суттєво скоротилися.

«Норми цього закону будуть діяти більше з психологічної точки зору. Суспільство має, нарешті, зрозуміти: перед тим, як брати кредит, треба подумати, чи «потягнеш» ти його, а у нас можна судитися по кілька років – як в один, так і в інший бік... У Європі, якщо людина бере кредит, у неї і в думках немає, як зробити так, щоб уникнути його повернення, а в Україні ви можете в будь-якій газеті прочитати оголошення, типу дамо консультації, як не виплачувати кредит», – прокоментував заступник голови профільного парламентського комітету Станіслав Аржевітін.

Найважливіше в законі про виконавчі служби в Україні:

- Виконавчі служби отримали доступ до всіх електронних баз, що стосуються майна громадян: вони зможуть безкоштовно користуватися даними БТІ, земельного кадастру, МРЕВ, виявляти майно боржника, накладати на нього арешт і продавати за рішенням суду.

- Заарештувати громадянина можуть і за спробу впливати на діяльність виконавця (наприклад, погрожувати йому).

- Опір держвиконавцям прирівнюється до опору правоохоронним органам. Боржників можуть заарештувати, оштрафувати, обмежити їхню свободу або позбавити волі на термін від декількох місяців до декількох років.

- Якщо за громадянином є борг і кредитор звернувся до суду, його не випустять за кордон навіть у відпустку.

- Закон обмежує процесуальні права боржника про оскарження виконавчих процедур: якщо рішення суду не на його користь вступило в силу, оскаржити його ніяк не можна.

- Відкриті торги з реалізації майна відтепер будуть стосуватися тільки рухомого майна, а житло і ділянки будуть реалізовувати через комісію, а не публічно. Тобто наскільки вигідно продадуть арештоване майно, буде залежати тільки від комісіонера.

Джерело інформації - газета "Обозреватель"
Категорія: Суспільство | Переглядів: 437 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]