[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2011 » Вересень » 25 » У Калуському районі знову гине риба. Під підозрою — “Даноша”
15:12
У Калуському районі знову гине риба. Під підозрою — “Даноша”
Цього разу постраждав невеличкий потічок Велипунець, що протікає у районі свиноферми ТзОВ "Даноша" у селі Вилки. У суботу, 18 вересня 2011 року, на місце події виїхала комісія у складі представників Державного управління екологічних ресурсів, Калуського міськвідділу УМНС, Українського товариства мисливців та рибалок, а також ТзОВ "Даноша". Комісія також обстежила лагуни для гноївки свинокомплексу у селі Вилки.

Як повідомив головний спеціаліст відділу оперативного контролю Держуправління екологічних ресурсів в області Роман Кравець у доповідній записці, комісія встановила, що у потічку Велипунець та у дренажному каналі, прокопаному для розвантаження під час переливу ставів, виявлено забруднення органічними стоками, що мають запах гноївки.

Комісія констатувала поодинокі факт загибелі риби на відстані до 800 метрів від ферми. І потічок, і дренажний канал розташовані за кількадесят метрів позаду свинокомплексу "Даноші”. 

Обстеження лагун свинокомплексу виявило три випадки переливу гноївки у бік озер Українського товариства мисливців і рибалок, перед якими розташована і дренажна переливна траншея, у яку, власне, і протікає гноївка. 

Отруєння риби, у якому звинувачують ТзОВ "Даноша”, стається у районі не вперше. У травні забили на сполох мешканці села Сівка-Войнилівська, де було отруєно рибу на суму близько 100 тис. гривень. Водночас, генеральний директор ТзОВ "Даноша” Том Аксельгаард під час презентації будівництва біогазового заводу 5 вересня заперечив будь-яку причетність підприємства до загибелі риби.

Джерело інформації - газета "Вікна"
Категорія: Суспільство | Переглядів: 420 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]