[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2018 » April » 18 » У Калуші розпочався весняний призов: на підприємствах люди “тікають” у відпустки і на лікарняні
13:42
У Калуші розпочався весняний призов: на підприємствах люди “тікають” у відпустки і на лікарняні

Калуш не виконує план з призову на строкову військову службу. Але до радикальних дій, зокрема «полювання» на призовників на підприємствах і у місцях масового скупчення людей, військкомат поки що не вдається.

17 квітня у Калуші відбулася нарада під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко. На ній, зокрема, обговорили ситуацію із весняним призовом на строкову військову службу, інформують "Вікна".

Як зазначив військовий комісар Калуського об’єднаного міського військового комісаріату Андрій Павлишин, ситуація – не дуже втішна. Весняний призов триває впродовж квітня-травня. Зазвичай, зазначив військовий комісар, саме на початку кампанії вдається призвати найбільше призовників. Як правило, у перші тижні план виконують на 70%, а далі добирають людей. Цього року ситуація є гіршою. Станом на середину квітня план по Калушу виконано на 48%.

Проблема у тому, що молоді чоловіки призовного віку (20-27 років) ухиляються від проходження строкової військової служби. Так, військкомат у Калуші поширив 1200 повісток. Але для проходження комісії з’явилися всього 14% — 169 осіб. Причому, зазначає Андрій Павлишин, приходять, в основному, ті, які знають, що мають право на відстрочку. Із 169 призовників 60 отримали відстрочку у зв’язку з навчанням, 19 – за сімейними обставинами, 25 – зняті з обліку за віком, 24 – проходять обстеження. Всього 36 молодих людей визнані придатними до військової служби. З них 29 – не досягнули 20-річного віку, тобто можуть бути призвані лише за їхньою згодою. Якої вони не дають.

Відтак, станом на 17 квітня, лише 7 калушан призвані на військову службу. Для порівняння, у Калуському районі – 18. А загалом план весняного призову-2018 по місту і району становить 40 осіб.

Ухиляння від призову стало масовим явищем. На підприємствах у цей період люди беруть відпустки чи лікарняні. Андрій Павлишин, зокрема, розповів, що під час вручення повісток за місцем проживання, батьки призовників, які в цей час знаходяться вдома, повідомляють, що син — за кордоном на заробітках. Батьки нерідко висловлюють побоювання, що дитину можуть відправити в зону АТО. Вони абсолютно безпідставні, акцентує комісар. Призовників в зону АТО не відправляють, лише — контрактників.

До розшуку призовників військкомат залучає поліцію.

Остання призовна кампанія – восени минулого року — у Калуші, як і скрізь по Україні, супроводжувалася рейдами на підприємства, в установи й організації, призовників, щоб вручити їм повістки «виловлювали» у потягах, розважальних закладах і просто на вулиці. Цього року, повідомив Андрій Павлишин, до таких радикальних кроків у Калуші ще не вдавалися.

Джерело інформації - Фіртка.if.ua

Категорія: Суспільство | Переглядів: 593 | Додав: intecha85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]