19:43 Сьогоднішній грип є смертельно небезпечний? | |
Ще не встигла завершитися перша хвиля грипозної інфекції, яка так багато лиха принесла, як уже треба готуватися до можливої другої хвилі цієї грізної недуги. Адже і в даний час реєструються поодинокі випадки грипу, нерідко надзвичайно важкі, а також значна кількість гострих респіраторних захворювань. За осінньо-зимовий період у нашому районі перехворіло більше тридцяти тисяч осіб і, на жаль, у семи випадках лікарі були безсилі. На Івано-Франківщині померло від грипу 47 осіб.
З практичного досвіду ми бачимо, що частіше хворіли грипом особи, які були ослаблені іншими хронічними захворюваннями, особливо легень, серця; мали пристрасть до зловживання алкоголем і цигарками; простуджені, виснажені важкою фізичною працею, а також люди певного віку (зазвичай, діти і пенсіонери), — тобто в тих, в кого ослаблена імунна система. На жаль, широко проведена в засобах масової інформації противакцинальна пропаганда не дали змоги створити в значної частини населення штучний імунітет. Можливо, вчасно проведена вакцинація значно зменшила б кількість хворих, менше було б ускладнень і, можливо, вдалось би уникнути смертельних випадків.
На даний час в Україні пройшла перевірку вакцина російського виробництва і на стадії завершення перевірка інших зарубіжних вакцин, у тому числі проти пандемічного грипу. Але найбільше значення все ж таки має наше свідоме ставлення до свого здоров’я.
Хочеться навести деякі вже не один раз повторювані постулати: підвищуйте опірність вашого організму, регулярно вживаючи лимони, цибулю, часник, чай з шипшини, чорної смородини, імуностимулятори; один-два рази на день полощіть горло та промивайте ніс теплою солоною водою; змащуйте слизову носа оксоліновою маззю, вазеліном чи іншими жирними мазями; регулярно користуйтеся захисними масками, в першу чергу ті, в кого вже є ознаки застуди. Змінювати чи дезінфікувати марлеві пов’язки потрібно кожні 3-4 години; при відсутності захисних масок навчіть чхати та кашляти дітей і дорослих у серветку або руку на рівні ліктя; регулярно мийте руки з милом та провітрюйте приміщення, де ви знаходитесь. Пряме сонячне проміння та свіже повітря пагубно впливають на вірус грипу; без нагальної потреби уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Якщо у вас уже є симптоми грипу тримайтесь на відстані не менше ніж 2-3 метрів від оточуючих. Особливо треба бути обачними в даному випадку вагітним жінкам, які надзвичайно чутливі до грипу, причому серед всіх померлих в області були дві вагітні жінки і дві породіллі.
Не займайтесь самолікуванням. Улюблений засіб у народі, яким знижують температуру, — аспірин (ацетилсиліцилова кислота) — при Каліфорнійському грипі є протипоказаним і може призвести до непоправних ускладнень; лікування алкоголем, яке ще інколи побутує в свідомості деяких людей, теж є помилковим, адже після тимчасового полегшення, настає швидке погіршення стану хворого. За перших ознак хвороби одразу ж ізолюйте себе чи того, хто занедужав, від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану хворого, поставити діагноз та призначити правильне лікування.
Мирослав Петришин,
лікар кабінету інфекційних захворювань
| |
|
Всього коментарів: 0 | |