20:12 Повені у нас не прогнозують | |
Як повідомив на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка проходила у середу, 24 лютого, в залі засідань міськвиконкому, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Іван Дембич, великого підняття води і льодоходу в наших річках не передбачається.
Такий висновок зробили на обласному рівні, оскільки критичної маси снігу й льоду немає ні в Долинському, ні в Рожнятівському районах, від яких в цьому випадку ми залежимо. Голова комісії, заступник міського голови Василь Петрів з цього приводу також зауважив: загрози повені немає, хіба що буде різке потепління. Як правило, продовжив він, у нас повені бувають не від танення снігу, а від дощів, що й спостерігалося в липні 2008 року. Ці прогнози зовсім не свідчать про те, що місто не готується до можливої повені.
Міський голова Ігор Насалик видав розпорядження від 17.02.2010 р. про організацію заходів щодо готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до дій під час пропуску льодоходу, можливих повеней та паводків у цьому році.
Як зауважив на засіданні комісії Іван Дембич, в минулі роки місто добре спрацювало, і нині в нас є техніка, є певна система спостереження й інформування, утворений штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій. З метою недопущення надзвичайної ситуації в місті під час пропуску льодоходу, можливих повеней і паводків комісія зобов’язала директора КП «Водотеплосервіс» Ігоря Яковину до 1 березня розробити і здійснити ряд організаційно-технічних заходів, спрямованих на упередження і зменшення можливих наслідків шкідливої дії вод на об’єктах водопостачання і водовідведення, а також виконати необхідні ремонтно-відновлювальні роботи на гідроспорудах, водозаборах, каналізаційних мережах, що попадають у зону дії льодоходу, повені й дощових паводків.
На сьогоднішній день вже має бути створена необхідна кількість аварійно-відновлювальних бригад для роботи на системах життєзабезпечення в зонах можливого стихійного лиха. Управління житлово-комунального господарства (начальник Юрій Рекунов) вестиме постійний контроль за розвитком можливих меж затоплення територій, за гідрологічною обстановкою, рівнями води на річках Лімниця, Сівка, Млинівка. Комунальники зобов’язані систематично очищувати системи водовідведення, особливо — дощової каналізації.
До 1 березня буде проведено огляд мостів, які знаходяться у комунальній власності. Організовується перевірка стану всіх водогосподарських і гідротехнічних споруд на предмет готовності до утримання рівня води. Крім підготовки до можливої повені на засіданні говорили про протипожежний стан закладів освіти, культури і медицини. Оскільки чимало приписів пожежної служби у цих закладах не виконується (керівники мотивують це відсутністю коштів), то це питання до кінця не розглядали, а керівників попередили, що у випадку повторного невиконання рішень РВ ГУ МНС їх буде притягнуто до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Йшла мова на засіданні комісії й про порядок використання захисних споруд цивільного захисту (з 29 готові до використання тільки 8), а також про технічний стан приміщень майстерень і актового залу ЗОШ №1 та прибудованої до них котельні на вул. Ковжуна. Щоб не допустити аварійної ситуації в системі теплопостачання першої школи й коледжу культури і мистецтв через аварійний стан котельні, комісія вирішила після закінчення опалювального сезону вивести її з експлуатації і включити в перелік об’єктів, що фінансуються з бюджету розвитку на 2010 рік. Тут пропонується встановити новий модульний вагончик, вартість якого 760-780 тис. грн. Управління освіти має провести детальне обстеження приміщення ЗОШ №1 на утворення нових тріщин. Члени комісії прийняли до уваги інформацію начальника управління Івана Дембича про підсумки роботи міської підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за 2009 рік і визначили завдання на поточний рік.
Джерело інформації - газета "Дзвони Підгір’я"
| |
|
Всього коментарів: 0 | |