[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2014 » Квітень » 10 » Особливості адміністрування ПДВ з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення
09:40
Особливості адміністрування ПДВ з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення

З 1 квітня 2014 р. з п. 197.1 ст. 197 розділу V Податкового кодексу України виключено пп. 197.1.27, у результаті чого скасовується режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Одночасно з цієї ж дати запроваджується оподаткування таких товарів за ставкою 7 відсотків (пп. «в» п. 193.1 ст. 193 розділу V Кодексу).

При цьому необхідно враховувати, що реалізація лікарських засобів може здійснюватися лише за наявності ліцензії, отриманої суб’єктом господарювання відповідно до законодавства.

Нова ставка податку 7 відсотків не є основною, а додатковою. Основною є лише ставка податку 20 відсотків, зазначена в пп. «а» п. 193.1 ст. 193 розділу V Кодексу (п. 194.1 ст. 194 розділу V Кодексу).

Таким чином, з 1 квітня 2014 р. лікарські засоби та вироби медичного призначення постачаються з нарахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.

Придбані до 01.04.2014 р. лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7 відсотків незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування.

При цьому згідно з пп. 194.1.1 п. 194.1 ст. 194 розділу V Кодексу податок визначається у розмірі 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.

Перелік виробів медичного призначення

Тимчасово до затвердження нового переліку виробів медичного призначення або до внесення відповідних змін до переліку, який було затверджено Кабінетом Міністрів України для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування, ставка 7 відсотків застосовується до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2011 р. № 867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість».

При цьому для застосування ставки податку 7 відсотків зберігається вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7 відсотків застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування (позначка «*» в переліку).

Складання податкових накладних

Тимчасово до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та затвердження їх у встановленому порядку в Міністерстві юстиції України податкові накладні як у паперовому, так і в електронному вигляді на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, складаються з урахуванням таких особливостей:

на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, складається окрема податкова накладна;

при формуванні порядкового номера такої податкової накладної у полі, призначеному для коду виду діяльності, після порядкового номера через дріб проставляється спеціальна позначка «7»;

обсяг постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, що підлягає оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, вказується в податковій накладній в графі 9 «Постачання на митній території України», оскільки ставка 7 відсотків не є основною; номенклатура лікарських засобів та виробів медичного призначення вказується у відповідних рядках розділу I податкової накладної, сума податку вказується в розділі III податкової накладної в рядку «Податок на додану вартість» у графі 9 та переноситься у графу 12; у розділі IV податкової накладної у графах 9 та 12 вказується загальна вартість лікарських засобів та виробів медичного призначення з податком на додану вартість;

решта полів податкової накладної заповнюється в загальному порядку.

Реєстри виданих та отриманих податкових накладних

Податкові накладні, складені на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, відображаються в розділі I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних з урахуванням таких особливостей:

порядковий номер податкової накладної має містити спеціальну позначку «7», яка проставляється після порядкового номера через дріб;

у графі 7 розділу I Реєстру вказується загальна вартість поставлених лікарських засобів та виробів медичного призначення з податком на додану вартість;

у графі 9 розділу I Реєстру вказується сума податку на додану вартість, обчислена у розмірі 7 відсотків від бази оподаткування;

у графі 10 розділу I Реєстру вказується база оподаткування  - вартість лікарських засобів та виробів медичного призначення без податку на додану вартість;

решта полів розділу I Реєстру заповнюється в загальному порядку.

Податкові накладні, отримані у зв’язку з придбанням лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, відображаються в розділі ІІ Реєстру в загальновстановленому порядку. Порядковий номер отриманої податкової накладної має містити спеціальну позначку «7», яка проставляється після порядкового номера через дріб.

Формування податкового кредиту

Суми податку на додану вартість, сплачені платниками, що здійснюють постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, при придбанні товарів та послуг як із застосуванням ставки податку 7 відсотків, так і ставки податку 20 відсотків (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо), включаються ними до складу податкового кредиту в загальному порядку. Це стосується податкових накладних, які складені починаючи з 1 квітня поточного року та включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних квітня 2014 р. та наступних звітних періодів.

Суми податку на додану вартість, сплачені при придбанні товарів/послуг, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 р. і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, можуть бути включені до складу податкового кредиту за правилами, встановленими абзацом шостим п. 198.5 ст. 198 розділу V Кодексу.

Якщо за результатами звітного періоду (квітень 2014 р. та/або наступні звітні періоди) платником, який здійснював операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, буде визначена від’ємна різниця між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, відшкодування такої різниці з бюджету здійснюватиметься в загальному порядку, встановленому ст. 200 розділу V Кодексу.


  

Категорія: Медицина | Переглядів: 742 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]