[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2015 » Листопад » 4 » Деякі села Калущини не змінили війтів з 1990 року
14:08
Деякі села Калущини не змінили війтів з 1990 року

Людей цілком влаштовує місцева влада. Принаймні про це свідчать результати цьогорічних виборів. У селах та містах голів переобирають на другий, третій, а то й п’ятий термін. За останніми даними, всі села Калущини вже мають офіційних нових очільників. Та настільки вони нові? «Вікна» проаналізували десант сільських голів району.

Люди задоволені владою, або ж — чинним керманичам немає заміни. Бо як інакше пояснити те, що у деяких селах Калущини голови сільрад незмінні ще з 1990-го.

Серед обраних цьогоріч голів — майже третина жінок: з 22-х очільників — їх шестеро (27%). Середній вік сільських голів — 53 роки. Наймолодшій — Мар’яні Масляк у Перевозці — 25. Найстаршому — очільникові Голиня Василю Гладенькому — 66.

Понад половина керманичів Калущини на виборах балотувалися як самовисуванці – 14 голів. Найбільше очільників привела «Батькіщина» — трьох сільських голів, і «Воля» — двох. По одному представнику перемогли від «БПП «Солідарність», Конгресу українських націоналістів та Української народної партії.

 

НОВІ ОБЛИЧЧЯ

На хвилі змін багато хто очікував на прихід молодих та рішучих лідерів, які б взялися за справу та оновили, зокрема, місцеву владу. І серед опонентів чинних сільських голів таких справді вистачало. Та люди, вочевидь, бояться змін або ж не довіряють молоді: мовляв, за два роки нічого не навчишся й нічого не поліпшиш. Тому обирають перевірених, вдоволені вони їхньою роботою чи ні.

Серед уже знайомих облич у селах району таки з’явилися нові. З 21-го обраного сільського голови та селищного голови Войнилова восьмеро — новачки. Деякі уже мають досвід посадовців, деякі — до влади прийшли вперше.

Так, головою Боднарівської сільської ради став 50-річний Микола Дрогомирецький, що на вибори йшов самовисуванцем. Він має професійно-технічну освіту. Він безпартійний і працює в Івано-франківській обласній стоматологічній поліклініці зубним техніком. Напередодні сільраду двічі поспіль очолювала Галина Матківська.

Несподівано сільським головою Голиня став 66-річний Микола Гладенький — висуванець політичної партії «Конгрес українських націоналістів», яка на Калущині здобула найбільшу підтримку. Сам Микола Гладенький — пенсіонер, безпартійний. Тричі голова сільради Віктор Ляхович цього разу поступився. Минулого року його мобілізували і він служив у зоні АТО.

Ще один пенсіонер, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 51-річний Василь Кучерак отримав перемогу у Добровлянах. На вибори Василь Кучерак йшов самовисуванцем. Має вищу освіту. Він вже очолював сільську раду з 2006 по 2010 рік. Але попереднього разу обрали Марію Василів.

Перемогу в Підмихайлі отримав 58-річний Богдан Мазур — калушанин, фельдшер ПП “Західавторанс”. На вибори кандидат йшов самовисуванцем. Екс-голова сільради Ігор Кубрак у виборах участі не брав. Нагадаємо, Ігоря Кубрака мобілізували у серпні минулого року. З жовтня 2014-го він служить у зоні АТО.

Має Калущина й свого журналіста, що став сільським головою: Томашівську сільську раду очолив 51-річний самовисуванець Михайло Мацько. Він працює відеооператором ТРО “Незалежність”. Родом із села Перекоси, яке входить до складу Томашівської сільської ради. Михайло Мацько обігнав Богдана Безрукого, що до того двічі очолював сільську раду.

Вибори у Сівці-Калуській офіційно виграла 55-річна Оксана Онопченко. Вона є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” і працює соціальним працівником у Калуському районному територіальному центрі соціального обслуговування. Має вищу освіту. До того, три терміни поспіль Сівку-Калуську очолював Олег Климишин, який цього разу поступився. Минулого року Олег Климишин пішов на фронт добровольцем, воював у складі 28-ї одеської механізованої бригади. Був важко поранений у голову біля Донецька. На лікарняному ліжку провів кілька місяців. У січні його виписали із Львівського військового госпіталю і він повернувся додому.

Середньоугринівську сільську раду очолив 40-річний Тарас Федорів, що балотувався від політичної партії “Воля”. На вибори він ішов з посади в.о. заступника начальника відділу освіти Калуської РДА. Посада сільського голови для Тараса Федоріва не нова: він вже очолював Середньоугринівську сільську раду впродовж трьох скликань, а у 2010-му вирішив не балотуватися. Тоді вибори виграв Микола Василів.

У Копанках перемогла член політичної партії “Воля”, 34-річна Наталія Полянська. Вона теж не новачок: до виборів Полянська була секретарем Копанківської сільської ради.


РЕКОРДСМЕНИ

У Мостищі 57-річна Галина Пукіш уже вп’яте стала сільським головою. Галина Пукіш безпартійна, має вищу освіту.

П’ятий раз на посаду голови Вістівської сільради обрали 46-річного Василя Хомича. На вибори Василь Хомич йшов від “БПП “Солідарність”.

53-річна Марія Стасюк уже вчетверте стала сільським головою Студінки та Середнього Бабина, що об’єднані однією сільською радою. Слід зауважити, що за посаду голови з Марією Стасюк конкурував 25-річний Андрій Тимків. У Бабині, звідки кандидат, йому віддали повну перевагу, але Студінка підтримала «свого».

Луківську сільську раду очолив 59-річний Петро Киращук, що балотувався від політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Петро Киращук — чинний сільський голова Луки впродовж п’яти термінів.

У Кадобній 51-річного Василя Пастуха теж переобрали на четвертий термін. Василь Пастух — безпартійний, на вибори йшов самовисуванцем.

Новицька сільська рада залишиться з незмінним головою — 52-річним Володимиром Головчаком, який балотувався від Української народної партії. Очолює сільраду Володимир Головчак уже вчетверте.

У Кропивнику головою сільської ради став 56-річний Михайло Барнич. Його переобрали втретє.

42-річний Василь Лазар третій раз очолив Тужилівську сільську раду. Василь Лазар балотувався як самовисуванець.

Незмінним залишився сільський голова Пійла, де перемогу отримав безпартійний 63-річний Микола Семанів із села Довге-Калуське. Він переобирається також третє.

У Сівці-Войнилівській, Перевозці, Завою, Добровлянах, Ріп’янці та Войнилові очільників переобрали на другий термін.

Перемогу в Сівко-Войнилівській сільській раді отримала 55-річна Оксана Галка, яка на вибори йшла самовисуванцем.

Ріп’янська сільська рада на посаді голови матиме 46-річного Миколу Іваськіва від політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Головою Перевозецької сільської ради вдруге стала 25-річна Мар’яна Масляк із села Кудлатівки,

Очільником Завійської сільської ради обрано 54-річного Василя Романіва, члена політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, мешканця Грабівки.

Незмінним залишився сільський голова в Добровлянах, де перемогу отримав самовисуванець 51-річний Василь Кучерак.

Головою Войнилівської селищної ради (село Довпотів, село Дубовиця, село Середня, смт. Войнилів) вдруге обрано 45-річного Володимира Рудого, який на вибори йшов самовисуванцем.

У Верхнянській об’єднаній громаді головою став екс-очільник Верхні Микола Філіпович. Миколу Філіповича на вибори голови Верхнянської об’єднаної громади висунула політична партія «Воля». Перша ОТГ на Калущині налічує майже 11 тисяч жителів. До неї належить 12 населених пунктів, від яких на місцевих виборах було обрано 26 депутатів.

Категорія: Політика | Переглядів: 584 | Додав: intecha85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]