[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2009 » Лютий » 21 » Немає паспорта - немає сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання
23:06
Немає паспорта - немає сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання
Обов’язковою умовою вступу до вишу у цьому році є наявність сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання. Щоб стати його учасником, потрібно попередньо зареєструватися до 3 березня. Для цього необхідний паспорт. Тому звістка про те, що паспортні столи не мають бланків, поставила під загрозу вступну кампанію для тисяч випускників шкіл по всій Україні. Майже два місяці довелося чекати і калушанам. Ті ж, хто не хотів чи не міг чекати так довго, очевидно, шукали альтернативні шляхи.

Депутат обласної ради Микола Полицький минулого тижня на сесії міської ради звернувся до присутніх із вимогою перевірити факт вимагання грошей від школярів за видачу їм паспортів. За його словами, паспортів не видають, оскільки немає бланків. Однак за окрему плату бланк можуть і "знайти". Платна послуга за визнання громадянином України — це недопустимий і ганебний факт, — наголосив депутат.
Офіційного підтвердження таких фактів, звісно ж, ніхто не надав. Однак начальник сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Калуського міськвідділу УМВС України в Івано-Франківській області Олег Савчин повідомив, що паспорти видають вчасно, і критична ситуація — вже у минулому.
— Така проблема виникла ще на початку грудня майже одразу ж у 21-му регіоні України, — повідомив Олег Савчин. — Про її причини йдеться у листі, який ми отримали 4 грудня від Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України. У ньому зазначено, що ДП "Поліграфкомбінат України", який друкує ці бланки, не отримав вчасно гроші від МВС. Бланків не було до 12 січня. Тому ми не могли видавати паспортів. За цей час назбиралося чимало заяв. Тому, коли нарешті ми з Києва отримали бланки паспортів, то довелося працювати у дві зміни. За короткий термін наша служба оформила більше 1400 паспортів. Тому вже до 6 лютого цю проблему вдалося повністю вирішити. Хочу наголосити, що перший паспорт всі отримують безкоштовно у місячний термін із дня здачі документів.
Отож, причин для паніки у випускників шкіл більше немає. Паспорти вони одержать. Натомість варто було б задуматися над іншим: більшість школярів 16-річного віку досягає ще у 10-му класі, а не безпосередньо за місяць до закінчення реєстрації на незалежне оцінювання. Чому за паспортами вони вирушають в останній момент, ризикуючи через це власною майбутньою освітою, — питання.
 
Джерело інформації - газета "Вікна".
Категорія: Суспільство | Переглядів: 738 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]