[Калуський інформаційний портал ]
Головна » 2009 » Лютий » 2 » Надра Банк бореться за справедливість
16:31
Надра Банк бореться за справедливість
У вівторок усі співробітники Калуської філії "Надра Банку" на дві години припинили роботу і вийшли на вулицю з транспарантами, приєднавшись таким чином до всеукраїнського акту громадянської непокори. Мітингувальники вимагали від політиків припинити безпідставні звинувачення банку, які провокують паніку серед їхніх клієнтів та дестабілізують роботу не тільки цього банку, а й усієї банківської системи загалом.

Протягом двох годин учасники акції роздавали перехожим текст Відкритого листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. У ньому сказано, що політики зараз займаються зведенням особистих рахунків, а не працюють над оздоровленням економіки. Заяви ж про те, що "Надра" є нестабільним та ненадійним банком, завдають шкоди насамперед його клієнтам, нівелюючи довіру людей до всієї банківської системи.
За словами начальника філії "Надра Банку" у Калуші Тараса Монастирського, через негативно спрямовану піар-акцію проти банку порушується нормальний режим роботи цієї структури. Люди починають панікувати та забирати вкладені гроші. Тоді як у розвинених країнах політики намагаються об’єднатися та стабілізувати економічну ситуацію, підтримати авторитет банків та залучити якомога більше нових вкладників, щоб можна було видавати кредити та нормально працювати, в Україні через політичні баталії дестабілізується діяльність найбільших системних банків. Тому дуже важливо у цій ситуації припинити інформаційну атаку установи та дати їй можливість працювати у нормальному режимі.
— Політики не можуть досягти згоди між собою, а банк стає заручником ситуації, — стверджує Тарас Монастирський. — Для простих людей немає абсолютно ніякого значення, хто є власником банку. Головне — щоб установа нормально працювала та виконувала свої зобов’язання перед клієнтами. І в цьому ключі претензій до нашої роботи бути просто не може. У той час, коли кілька місяців тому банки почали швидкими темпами піднімати відсоткові ставки по кредитах, ми чи не єдині у місті не зробили таких негативних кроків. Жодна ставка у нас піднята не була. "Надра Банк" завжди готовий іти назустріч своїм клієнтам. Навіть зараз, коли чимало людей зіткнулися з проблемою, що платити кредити немає чим, ми за рахунок зменшення власних доходів реструктуруємо борги позичальників, пропонуємо більш вигідні для них умови та переводимо доларові кредити у гривневі. Все це робиться для того, щоб люди не втрачали впевненість у завтрашньому дні, а політична та економічна кризи мінімально їх зачіпали.
За офіційними даними, клієнтами "Надра Банку" є понад 4 мільйони осіб, тобто майже кожен десятий українець. А його колектив налічує майже 10 тисяч співробітників у всіх регіонах України. У відділенні цього банку нашого міста працює 21 людина. Переважно — це молоді люди, які через політичні баталії можуть залишитися без роботи.
Довідка. Упродовж 2008 року залишки коштів на банківських рахунках підприємств, організацій і населення в Івано-Франківській області збільшилися на 23%, або на 826 млн. гривень, і станом на 1 січня 2009 року становили 4,448 млрд. гривень, — офіційно повідомила Івано-Франківська ОДА. В Івано-Франківській області працює один банк, який є юридичною особою; він має 26 безбалансових відділень (ВАТ “Плюс Банк”), 42 балансові філії, 536 безбалансових відділень, які підпорядковані 64 банкам.

Конфлікт на рівні особистостей.
Проблеми у "Надра Банку" з’явилися ще восени, коли на початку листопада “Group DF” Дмитра Фірташа підписала угоду про придбання контрольного пакету акцій “Надра Банку”. Реакція Уряду на цю подію була блискавичною.
Як повідомляло УНІАН, у грудні минулого року Тимошенко звинуватила “Надра Банк” у спекуляціях, які призвели до падіння курсу гривні. Вона попросила Рахункову палату і Генеральну прокуратуру перевірити діяльність “Надра Банку”, який, на її думку, був у змові з Національним банком для спекуляцій на валютному ринку.
20 січня Національний банк України ухвалив рішення про виділення кредиту "Надра Банку" у розмірі 3 млрд. гривень. Уже наступного дня Прем‘єр-міністр різко розкритикувала це рішення: “У той час, коли двічі у Верховній Раді розглядалося питання про діяльність Нацбанку, Національний банк знову вчора ухвалив рішення про виділення 3 млрд. грн. "Надра Банку" — пану Фірташу. Я хочу поцікавитися, якої межі досягатиме корупція, зловживання, лобізм? До якої межі триватиме зневага всіма правилами і нормами поведінки?”, — сказала Тимошенко і повідомила, що НБУ ухвалив рішення про рефінансування тільки одного банку.
24 січня глава Уряду заявила, що вважає за необхідне, щоб Національний банк України запровадив тимчасову адміністрацію у банку "Надра". Вона зазначила, що цей банк, використовував кошти, одержані як рефінансування, для "обігу на тіньовому ринку, а не для вирішення проблем вкладників банку". За інформацією ЗМІ, зазвичай тимчасову адміністрацію НБУ банкіри між собою називають "похоронною командою".
Звинувачення у нецільовому використанні коштів рефінансування Національного банку України "Надра Банк" повністю спростовує. За інформацією прес-служби цього банку, кредити рефінансування НБУ, отримані банком на підтримання ліквідності у жовтні-грудні минулого року, були спрямовані на виконання зобов’язань перед клієнтами — фізичними та юридичними особами та іншими контрагентами на зовнішніх і внутрішніх фінансових ринках. Загальний розмір виконаних та повернених зобов’язань клієнтам за цей період становить близько 10 млрд. гривень, із яких 7,1 млрд. гривень — за рахунок кредитів рефінансування, отриманих від Національного банку України.
 
Джерело інформації - газета "Вікна".
Категорія: Економіка | Переглядів: 1317 | Додав: info-kalush | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]