[Калуський інформаційний портал ]
Головна » Суспільство
 Федір Вовк, перший заступник начальника управління соціального захисту населення Калуської РДА:

— Звісно, що потрібно. А як же інакше, коли ми чуємо з вуст Президента, що деякі категорії населення в Україні одержують пенсії у розмірі 100 тис. грн. То ж скільки така особа повинна була отримувати зарплати, щоб у неї була така пенсія? Тому, насамперед, потрібно обмежити максимальний розмір і зарплат, і пенсій. А мінімальний розмір пенсії повинен бути хоча б не нижче прожиткового мінімуму. І, борони Боже, піднімати пенсійний вік! Так, Пенсійний фонд не має чим забезпечувати непрацездатне населення. Але вирішувати це питання потрібно не такими методами, а створювати нові робочі місця. Також, вважаю, у пенсійному законодавстві потрібно внести певні обмеження для працюючих громадян.

 

... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 605 | Дата: 10.03.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Незмінним пріоритетом у діяльності зацікавлених структур є і залишається профілактика негативних явищ, у тому числі правопорушень, у дитячому середовищі, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, соціальна допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.
 
Враховуючи актуальність зазначених питань, службою у справах дітей Калуської райдержадміністрації 25 лютого 2009 року було проведено нараду-семінар з соціальними педагогами загальноосвітніх шкіл району. За “круглим” столом обговорені способи і методи проведення правовиховної та профілактичної роботи в навчальних закладах. Робота здійснюється за такими напрямами: формування правових знань, правове виховання, профілактична діяльність. В усіх школах діють ради профілактики правопорушень, наркопости, які координують діяль ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 805 | Дата: 06.03.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

На нинішній день в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків налічується 78 пільгових категорій, які мають право на пільги у відповідності до чинного законодавства. Однією з основних категорій є категорія інваліда війни.

Кого вважають інвалідом війни

Правовий статус інвалідів війни визначено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, і до них належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової с ... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 4460 | Дата: 05.03.2009 | Рейтинг: 3.0/2 | Коментарі (2)

Одним із кращих учителів завжди була книга. На початку нового року кожна сільська бібліотека разом із шкільною бібліотекою проводять конкурс “Найкращий читач року”. I етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання було проведено на базі Голинської ЗОШ серед учнів-читачів бібліотек 6-7 класів.

Учасники конкурсу поділилися враженнями про найкращі прочитані книги, про улюблених героїв. Доводили, що улюблена книжка — справді найкраща у світі.

За підсумками конкурсу члени журі у складі О. С. Тебешевської, Л. М. Жекало, Я. М. Цимбалій, В. М. Завадецької та І. П. Яцук визначили переможців-книгоманів сільської та шкільної бібліотек. Кращими читачами 2009 року стали Анна Ляхович та Ірина Ляхович ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 587 | Дата: 27.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

До закінчення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання залишається трохи більше тижня. Тож у пунктах реєстрації спостерігається деяке пожвавлення. Зволікати із реєстрацією не варто, адже, щоб заповнити бланк, потрібно 15-30 хвилин. Зважаючи на те, що в Івано-Франківській області є всього чотири Єдині пункти реєстрації, можна передбачити, що вже наступ-ного тижня ті, хто має намір пройти тестування, будуть змушені по кілька годин стояти у чергах.

За попередніми підрахунками, в Івано-Франківській області цього року до числа студентів приєднається близько 14 тисяч новобранців. Та поки що на зовнішнє незалежне оцінювання в області зареєструвалися лише 3 тисячі осіб. Ситуація у Калуші не настільки катастрофічна. За словами головного спеціаліста управління освіти Калуської міської ради, відповідального за ЗНО у Калуші Олега Андрусіва, уже зареєструвалися близько 80% випускників шкіл (усього у школах міста навчаються 549 одинадцятикласників. — Авт ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 726 | Дата: 26.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

На шкалі стресів втрата роботи посідає одне з перших місць. Гірше хіба коли розлучаєшся або коли помирає близька людина. Тому психологи радять: спробуйте піти гідно. Від того, як поведетеся у скрутну годину, залежить ваше майбутнє.

ВОЛЮ В КУЛАК!
Зізнаймося, є велика спокуса наостанку виказати начальству все, що ви про нього думаєте. Чи бовкнути якусь гидоту. Як варіант, накапостити: заховати чи стерти важливу інформацію, вкрасти телефонні номери солідних клієнтів, щоб паралізувати роботу фірми чи установи.
Не робіть цього! По-перше, професійне коло дуже вузьке, і коли ваш новий начальник подзвонить колишньому... Отож, зберіть волю у кулак і в останній день попрощайтеся з колегами та шефом, сказавши найщиріші слова. Нехай вас і не погукають назад, але стовідсотково його рекомендація у майбутньому не скидатиметься на вовчий квиток. Згадайте Штірліца: зап ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 493 | Дата: 26.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Міжнародний день рідної мови учні Зборянської ЗОШ I-II ст. відзначили по-особливому, за принципом: все краще пізнається в порівнянні. Діти мали змогу частково порівняти українську мову з китайською. Ніхто, звичайно, не ставив перед учасниками зустрічі завдання визначити, чия мова краща, ми просто уявно виглянули з вікна рідної хати, щоб краще зрозуміти тих, хто живе за Великою Китайською стіною. Адже останнім часом ми дуже часто чуємо по телевізору, читаємо у пресі про події в Китаї, їхню культуру, економіку, але прочитати, що написано на етикетках китайських товарів, що заполонили наш ринок, на жаль, не можемо. Це дуже складно.

Допомогла познайомитись із мовою Піднебесної зборянським школярам студентка Івано-Франківського університету Уляна Мисюра. Дівчина тільки другий рік вивчає китайську, ал ... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 539 | Дата: 23.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Обов’язковою умовою вступу до вишу у цьому році є наявність сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання. Щоб стати його учасником, потрібно попередньо зареєструватися до 3 березня. Для цього необхідний паспорт. Тому звістка про те, що паспортні столи не мають бланків, поставила під загрозу вступну кампанію для тисяч випускників шкіл по всій Україні. Майже два місяці довелося чекати і калушанам. Ті ж, хто не хотів чи не міг чекати так довго, очевидно, шукали альтернативні шляхи.

Депутат обласної ради Микола Полицький минулого тижня на сесії міської ради звернувся до присутніх із вимогою перевірити факт вимагання грошей від школярів за видачу їм паспортів. За його словами, паспортів не видають, оскільки немає бланків. Однак за окрему плату бланк можуть і "знайти". Платна послуга за визнання громадянином України — це недопустимий і ганебний факт, — наголосив депутат.
Офіційного підтвердження таких фактів, звісно ж, ніхто не надав. Однак на ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 605 | Дата: 20.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Правові, економічні та організаційні засади проведення індексації грошових доходів громадян визначено Законом України “Про індексацію грошових доходів населення” від 03.07.91р. № 1282-ХП (у ред. від 06. 02. 2003р. №491-IV). Згідно зі ст.2 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” від 03.07.91р. № 1282-ХП у редакції від 06.02.2003р. № 491-IV індексації підлягають грошові доходи громадян, що отримані ними на території України та не мають разового характеру. Реалізація цього Закону здійснюється відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003р. № 1078, зі змінами.

Індексація грошових доходів населення проводиться у випадку, якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, установлений у розмірі 101% ... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 2964 | Дата: 20.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Незабаром День святого Валентина — покровителя всіх закоханих.
Що може бути сильніше, краще і красивіше за це дивовижне почуття — любов? Тож люди вирішили святкувати особливий День кохання, щоб ще раз нагадати усьому світові і одне одному про те, що любов прикрашає наше життя і потрібна всім.

А Ви знаєте що:Китайці, наприклад, здавна замість поцілунків просто терлися носами. Бірманці й до сих пір не цілуються, а лише торкаються губами та носами «вдихають запах» одне одного.
В деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина приймає подарунок, це означає, що вона згодна вийти заміж за цього чоловіка.
 
А дехто стверджує, що в День святого Валентина жінка може п ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 613 | Дата: 13.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Донедавна про продаж конфіскованих іпотечних квартир на ринку нерухомості майже не йшлося. Та ситуація почала змінюватися. Початкова вартість іпотечної квартири спочатку може дорівнювати ринковим цінам. Але, якщо її не купують, то на повторних торгах ціну значно скидають. Така покупка — це ризик.

Механізм продажу квартири, власник якої не може оплачувати кредит, простий: після того, як позичальник стає неплатоспроможним, банк-кредитор через суд описує його заставлене майно і виставляє його на публічні торги.
Ризик для покупця у тому, що банк має право продавати квартиру лише після того, як кредитор перестане на неї претендувати. Однак, за словами юриста адвокатської контори Романа Бойка, людина, у якої у примусовому порядку банк забрав заставну квартиру, може ще довго оспорювати таке рішення у судах.
— Людина може звертатися із позовом до суду про визнання недійсними прилюдних торгів, — каже юрист. — Якщо квартиру у неї забрали шляхом виконавчого напису ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 760 | Дата: 12.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Значение слова (словосочетания) Диптих. Что такое Диптих. Что значит Диптих?

Похожие запросы: диптихи триптихи полиптихи купить

Диптих (греч. – сложенный вдвое) – список имен, поминаемых во время литургии в древней Церкви. Из диптихов живых впоследствии развиваются мартирологи. Из диптихов усопших возникают в ходе церковно-литургического развития поминальные книги (помянник ... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 888 | Дата: 05.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Технология выращивания кукурузы

Предшественники: Кукуруза лучше всего растет после озимых, зернобобовых, сахарных и кормовых свекл, гречихи, картофеля. Кукуруза не принадлежит к культурам, очень привередливым к предшественникам, ее можно выращивать как монокультуру. На черноземах возможное бессменное выращивание при условии ежегодного внесения органических удобрений на протяжении 6—10 лет, а на менее плодородных почвах — 3—5 лет. Не следует кукурузу сеять после проса, чтобы предотвратить распространению общего вредителя — кукурузного мотылька.

Обработка почвы(советуем вам сначала узнать больше про ... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1215 | Дата: 03.02.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Похожие запросы: тенты и шатры

Тент — навес для защиты от солнца или от атмосферных осадков. Как правило, состоит из тканого, синтетического или комбинированного полотнища, натянутого на каркас или привязаного к подручным предметам (например, деревьям, кустам) растяжками.

Тенты широко используются туристами. Могут быть как заводскими, так и самодельными, например, из списанного парашюта. Туристы ценят, когда такие тенты легко транспортируются и быстро устанавливаются.

... Читати далі »

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1560 | Дата: 22.01.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Ожеледиця — це шар твердого льоду, що утворюється при намерзанні краплин дощу або туману.

Для того, щоб уникнути травм, слід пам’ятати:
1. Людям похилого віку краще у “слизькі дні” не виходити з дому. Якщо все ж виникла потреба, то не соромтесь узяти паличку з гумовим наконечником чи з шипом (лижну палицю).
 
2. Пам’ятайте, що найкраще взуття — на мікропори ... Читати далі »
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1335 | Дата: 13.01.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 28 29 30 31 »